نخستین بازدید آقای جهانگیری از یک وزارتخانه

اذهب الى الأسفل

نخستین بازدید آقای جهانگیری از یک وزارتخانه

پست  دانیال رئوفی في الثلاثاء نوفمبر 24, 2015 1:35 pm

مجازات دستگاه‌های ناموفق در مبارزه با پولشویی
۱۳۹۴\۰۹\۰۳ - ۱:۴۵ PM


وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: برای دستگاه هایی که در عملیات مقابله با پولشویی عملکرد رضایت بخش نداشته اند در حال در نظر گرفتن مجازات هایی هستیم که اعمال می کنیم.


؛ علی طیب نیا در حاشیه جلسه شورای معاونان وزارت اقتصاد و مدیر عاملان بانک ها و بیمه افزود: در این خصوص باید برخی موارد را عمل کنیم و حرف نزنیم.

وی گفت: مجازات ها بسته به نوع فعالیت و قصوری که دستگاه ها داشته اند اعمال می شود و اگر مشکلات ادامه یابد ، مجازات ها هم تشدید می شود.

طیب نیا افزود :‌ دستگاه هایی هم که عملکرد مثبت دارند ، تشویق می شوند.

وی گفت : شورای عالی مبارزه با پولشویی به صورت جدی مبارزه را پیگیری می کند و نرم افزارها و دستورالعمل ها و قواعد تنظیم و ایجاد و مستقر شده است و در حال اجرایی و عملیاتی کردن آنها هستیم.

وزیر اقتصاد افزود : اطلاعات بانکی مورد نیاز نیز در دسترس است و امکان شناسایی عملیات پولشویی و عملیات مجرمانه در سیستم های ما مهیاست.

وی گفت : طرح مبارزه با پولشویی با محوریت مرکز اطلاعات مالی وزارت اقتصاد و هدایت شورای عالی مبارزه با پولشویی در حال اجراست.

طیب نیا افزود : پیشرفت های قابل ملاحظه ای داشته ایم و حمایت دولت ، رئیس جمهور و معاون اول برای پیشبرد اهداف موثر است.

وی گفت : معاون اول رئیس جمهور حمایت بی دریغ خود را از طرح های مبارزه با پولشویی اعلام کرده است.

طیب نیا افزود : نرم افزارهای لازم در نهادهای مسئول تنظیم و بکار گرفته شده است و عملیات مبارزه با پولشویی در حال رصد است تا معاملات مشکوک شناسایی شود و بررسی های لازم روی آن انجام گیرد.

وی گفت : این پروژه نقش مهمی در مبارزه با عملیات مالی مجرمانه مثل قاچاق مواد مخدر و مواردی از این دست دارد.

وزیر اقتصاد افزود: در جلسه دیروز ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی گزارشی از اقدامات و برنامه های مرکز اطلاعات مالی وزارت اقتصاد برای مقابله با عملیات پولشویی ارائه شد که مورد استقبال حاضران از جمله قوه قضائیه قرار گرفت و درخواست همکاری نزدیکتر را برای شناسایی عملیات مجرمانه داشتند.

وی در ادامه گفت: هشت پروژه در وزارت اقتصاد در حال اجراست که می تواند ساختارهای اقتصادی کشور را با تحولات چشمگیری همراه کند و می توان به طرح هایی مانند طرح نظام جامع مالیاتی ، هوشمند سازی خزانه و مدیریت و مولد سازی دارایی های دولت اشاره کرد.

طیب نیا در ادامه به بازدید امروز معاون اول رئیس جمهور از وزارت اقتصاد و دارایی و بخش طرح جامع امور مالیاتی اشاره کرد و گفت: این نخستین بازدید آقای جهانگیری از یک وزارتخانه است.

وی افزود : طرح جامع مالیاتی از مهمترین طرح هایی است که سیستم مالیاتی کشور را با تحول عمیق و جدی روبرو می کند.

طیب نیا گفت: هر چقدر نظام مالیاتی و پایگاه اطلاعاتی اقتصادی مودیان مالیاتی کامل تر می شود امکان شناسایی فرار مالیاتی بیشتر را هم فراهم می کند.

وزیر اقتصاد افزود: در طرح جامع مالیاتی همه سخت افزارها و نرم افزارها ؛ گسترده ، جامع و مهیاست و به صورت آزمایشی در برخی استان ها و مراکز در حال کار است.

وی گفت: به موجب قانون ، سامانه اطلاعات اقتصادی مودیان ایجاد شده و اطلاعات موجود در سیستم ها به صورت روزانه در حال افزایش است که این اطلاعات اجازه شناسایی مالیات دهندگان را امکان پذیر می کند.

طیب نیا افزود: با تکمیل اطلاعات در سیستم مدیریت ریسک ، مودیان کم ریسک ، متوسط و پر ریسک شناسایی و بر آنها تمرکز می شود.

وی گفت: بر این اساس ارتباط بین ممیزان مالیاتی و مودیان به طور کامل قطع می شود و پرونده مالیاتی فقط یک مسئول رسیدگی ندارد و ممکن است بخشی از پرونده در یک استان و بخشی هم در استان دیگر رسیدگی شود و مودی نمی داند چه کسی به پرونده مالیاتی اش رسیدگی می کند.

وزیر اقتصاد افزود: این سیستم جلوی فرار مالیاتی را می گیرد و عدالت مالیاتی را برقرار می کند.
avatar
دانیال رئوفی

تعداد پستها : 39
تاريخ التسجيل : 2010-04-05

خواندن مشخصات فردي

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

بازگشت به بالاي صفحه


 
صلاحيات هذا المنتدى:
شما نمي توانيد در اين بخش به موضوعها پاسخ دهيد