۹ پالایشگاه کشور با ظرفیت اسمی یک میلیون و ۸۶۰ هزار بشکه فعالیت می‌کنند

اذهب الى الأسفل

۹ پالایشگاه کشور با ظرفیت اسمی یک میلیون و ۸۶۰ هزار بشکه فعالیت می‌کنند Empty ۹ پالایشگاه کشور با ظرفیت اسمی یک میلیون و ۸۶۰ هزار بشکه فعالیت می‌کنند

پست  دانیال رئوفی في الثلاثاء نوفمبر 24, 2015 1:34 pm

فعالیت ۹پالایشگاه باظرفیت یک میلیون و۸۶۰ هزار بشکه
۱۳۹۴\۰۹\۰۳ - ۱:۲۵ PM


مدیر هماهنگی نظارت بر تولید شرکت ملی گفت: ۹ پالایشگاه کشور با ظرفیت اسمی یک میلیون و ۸۶۰ هزار بشکه فعالیت می‌کند که مقدار تولید روزانه محصولات نفتی ۳۷۰ هزار بشکه بنزین، ۶۵ هزار بشکه نفت سفید، ۱۱هزار تن گاز مایع و ۴۳۰ هزار بشکه نفت کوره و غیره تولید می‌شود.


، سعید محجوبی در دومین همایش بین المللی کاتالیست افزود: شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران به عنوان یکی از چهار شرکت اصلی وزارت نفت دارای 12 شرکت فرعی است و مأموریتهای خود را با بهره گیری از خدمات 20 هزار نفر نیروی مجرب انجام می دهد.

وی گفت: هم اکنون با توجه به نیاز روز افزون کشور به فرآورده های نفتی ، این شرکت برنامه مشترک توسعه روزآمد کردن و بهبود بخشیدن به پالایشگاهها را به انجام رسانده و برنامه عظیم ساخت پالایشگاههای جدید را در دست دارد.

محجوبی افزود: فعالیتهای شرکت ملی پالایشگاه و پخش در سه بخش عمده دیگر شامل؛ شرکتهای مهندسی و ساختمان نفت ایران ، پخش فرآورده های نفتی و خطوط لوله و مخابرات نیز متمرکز است.

وی گفت: چند پالایشگاه از جمله ستاره خلیج فارس با ظرفیت 360 هزار بشکه در روز ، سیراف با ظرفیت 480 هزار بشکه در روز ، آناهیتا با ظرفیت 150 هزار بشکه در روز ، جاسک با ظرفیت 400 هزار بشکه در روز در حال ساخت هستند.

وی افزود: با توجه به اینکه در چند سال آینده مصرف کاتالیست دو برابر می شود پروژه های جدیدی پیش بینی شده است.

محجوبی در باره چشم انداز مصرف کاتالیست گفت: تمامی پالایشگاههای نفت و گاز، مجتمع های پتروشیمیایی طیف گسترده ای از کاتالیستها بهره می گیرد.

وی افزود: سالانه مقادیر زیادی کاتالیست صرف خرید از خارج می شود که با توجه به راه اندازی واحدهای جدید پالایشی و پتروشیمی مصرف کاتالیست در سالهای پیش رو بدون تردید به بیش از دو برابر مقدار فعلی خواهد رسید.

محجوبی ادامه داد: کمیته ای به عنوان کاتالیست پالایش و پخش در سال 77 با هدف گرفتن تصمیمات کلان کاتالیستی در پالایشگاههای کشور سیاستگذاری در حوزه کاتالیستهای پالایشگاهی ، یکسان سازی ارزیابی مشخصات فنی کاتالیستها ، پالایش مستمر عملکرد کاتالیستهای مصرفی و حمایت از تولید داخل کاتالیست و بومی سازی تأسیس شد.
دانیال رئوفی
دانیال رئوفی

تعداد پستها : 39
تاريخ التسجيل : 2010-04-05

خواندن مشخصات فردي

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

بازگشت به بالاي صفحه


 
صلاحيات هذا المنتدى:
شما نمي توانيد در اين بخش به موضوعها پاسخ دهيد