طرح شبکه جمع آوری فاضلاب با سرمایه گذاری بخش صنعت

اذهب الى الأسفل

طرح شبکه جمع آوری فاضلاب با سرمایه گذاری بخش صنعت Empty طرح شبکه جمع آوری فاضلاب با سرمایه گذاری بخش صنعت

پست  دانیال رئوفی في الثلاثاء نوفمبر 24, 2015 1:50 pm

امضای قراردادمشارکت ۳۵۰۰ میلیاردتومانی تامین آب
۱۳۹۴\۰۹\۰۳ - ۱۱:۴۹ AM


مدیردفتر منابع مالی ومشارکت های غیردولتی شرکت مهندسی آب وفاضلاب کشورگفت: بخش صنعت برای بقای فعالیت به دریافت ۵۰۰ هزار مترمکعب آب در شبانه روز نیاز دارد که بخشی از این مقدار آب در فلات مرکزی ایران از پساب تامین خواهد شد.

حمیدرضا کشفی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت : به این منظور بخش صنعتی کشور قراردادی 3500 میلیارد تومانی به صورت بیع متقابل با شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشورامضا کرده است.


وی با اشاره به اینکه در این طرح شبکه جمع آوری فاضلاب با سرمایه گذاری بخش صنعت احداث می شود ، افزود : به ازای سرمایه گذاری ، پساب حاصل از تصفیه برای مدت تعیین شده در قرارداد به بخش صنعتی واگذار می شود.


کشفی صنایع مستقر در شهرهای اصفهان، اردکان ، بردسیر، مهریزوبافق را طرفین امضای قرارداد 3500میلیارد تومانی دانست و تصریح کرد: فراخوان پروژه درقالب بیع متقابل در 64 شهر از شهرهای فلات مرکزی اعلام شده است که تاکنون صنایع فولاد، پتروشیمی و نیروگاه ها تقاضای خود را برای امضا این نوع قرارداد ودریافت پساب ارائه داده اند.


مدیردفتر منابع مالی ومشارکت های غیردولتی شرکت مهندسی آب وفاضلاب کشور با اشاره به اینکه برای حفظ بخش صنعت در فلات مرکزی چاره ای جز تامین نیاز آبی آن از پساب وجود ندارد، گفت: با توجه به کاهش شدید آب های سطحی وزیرسطحی در فلات مرکزی ایران و اولویت تامین آب شرب ، باید پساب در اختیار بخش صنعت قرار گیرد.


کشفی ، جمعیت زیرپوشش فلات مرکزی را 24 میلیون نفر در 17 استان اعلام کرد و ادامه داد: شرکت آب وفاضلاب کشور پروژه های عمرانی به روش بیع متقابل را برای اولین بار در جهان اجرایی کرده است که سبب شد پساب به عنوان یک کالای اقتصادی مورد توجه قرار گیرد.
دانیال رئوفی
دانیال رئوفی

تعداد پستها : 39
تاريخ التسجيل : 2010-04-05

خواندن مشخصات فردي

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

بازگشت به بالاي صفحه


 
صلاحيات هذا المنتدى:
شما نمي توانيد در اين بخش به موضوعها پاسخ دهيد