سه ساله شدن دوره تحصیل دانش آموزان هنرستان

اذهب الى الأسفل

سه ساله شدن دوره تحصیل دانش آموزان هنرستان Empty سه ساله شدن دوره تحصیل دانش آموزان هنرستان

پست  دانیال رئوفی في الثلاثاء نوفمبر 24, 2015 1:37 pm

دوره تحصیل هنرستانی‌ها ۳ ساله می‌شود
۱۳۹۴\۰۹\۰۳ - ۱:۲۴ PM


وزیر آموزش و پرورش از سه ساله شدن دوره تحصیل دانش آموزان هنرستانی از سال تحصیلی آینده خبر داد.


؛ علی اصغر فانی در گردهمایی معاونان آموزش متوسطه سراسر کشور گفت: با ادامه روند نظام جدید آموزشی و اجرای ساختار شش-سه-سه از دو سال آینده دوره پیش دانشگاهی حذف می شود و دوره متوسطه در دبیرستان و هنرستان سه ساله خواهد شد.

وزیر آموزش و پرورش افزود: با توجه به تأمین منابع، امکانات، تجهیز کارگاه‌ها و آزمایشگاه‌ها اکنون به حدود 40 درصد حضور دانش‌آموزان در هنرستان‌ها رسیده‌ایم اما طبق مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش تعداد دانش آموزان فنی و حرفه‌ای و کاردانش در چشم انداز برنامه ششم یا هفتم توسعه باید به 48 درصد دانش آموزان دوره متوسطه برسد.

وی گفت: برای توازن رشته‌های تحصیلی در دوره متوسطه دانش آموزان در چند سال گذشته بیشتر به رشته فنی حرفه‌ای وکار و دانش

هدایت می‌شوند.

فانی افزود: در حال حاضر نیمی از دانش آموزان پایه های دوم و سوم متوسطه در رشته علوم تجربی تحصیل می‌کنند که با توجه به ظرفیت محدود پذیرش دیپلم های رشته‌های علوم تجربی در دانشگاه‌ها مشکلاتی برای دیپلم های علوم تجربی ایجاد شده است.

وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: توسعه رشته‌های فنی و حرفه‌ای مستلزم توسعه و تجهیز هنرستان‌ها و بکارگیری نیروهای خلاق و کارآمد برای آموزش هنرجویان است که این موضوع در دستور کار آموزش و پرورش قرار گرفته است.

فانی گفت: آموزش و پرورش باید به سمت فرهنگ سازی توسعه رشته‌های فنی و حرفه ای برود تا گرایش دانش‌آموزان برای ورود به هنرستان‌ها افزایش یابد و اهداف برنامه ششم توسعه محقق شود.

وزیر آموزش و پرورش افزود: از سال تحصیلی آینده انتخاب رشته تحصیلی در انتهای پایه نهم انجام می‌شود و دانش آموزان با ورود به پایه دهم در شاخه‌ها و رشته‌های نظری، فنی و حرفه‌ای و کاردانش انتخاب رشته کرده‌اند.
دانیال رئوفی
دانیال رئوفی

تعداد پستها : 39
تاريخ التسجيل : 2010-04-05

خواندن مشخصات فردي

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

بازگشت به بالاي صفحه


 
صلاحيات هذا المنتدى:
شما نمي توانيد در اين بخش به موضوعها پاسخ دهيد